Autor Wątek: Przenienisenie dzicka do inneg grupy  (Przeczytany 307 razy)

Migotka1414

• Newbie
  • *
Przenienisenie dzicka do inneg grupy
« dnia: Kwiecień 27, 2017, 10:06:57 am »
Dzień dobry
Syn uczęszcza do przedszkola 2 rok. W pierwszym roku, jako 4-latek, był  w grupie 4, 5, i 6 latków (6 latki to były dzieci odroczone od obowiązku szkolnego - 9 dzieci). Jak wyjaśniła nam Pani dyrektor nie było innej możliwości stworzenia grupy, dlatego jest taka różnica w wieku dzieci w grupie. Było to dla mnie zrozumiałe, bo skoro na całe przedszkole (7grup) pozostało dziewięciu 6 latków to zasadne było umieszczenie ich w jednej grupie.
W tym roku szkolnym we wrześniu okazało się, że dzieci 6 letnie (zeszłoroczne 5 latki) przeszły do innej grupy, aby miały możliwość odpowiedniego przygotowania do szkoły. jak wiadomo 7 latki poszły do szkoły. Z dzieci które zostały, czyli 5 latków (11 dzieci) został utworzona grupa do której dołączyły dzieci idące po raz pierwszy do przedszkola w wielu 3 i 4 lat. Dzieci 5 letnie nie umiały poradzić sobie emocjonalnie, w szczególności mój synek, który nigdy nie przepadał się za młodszymi dziećmi. Pojawiły sie w przedszkolu problemy wychowawcze - neguje wszystko co mówi nauczyciel czy pomoc, ogólnie jest na nie, nie bawi się, nie akceptuje młodszych dzieci.  Teraz jest lepiej, choć nadal nie akceptuje młodszych dzieci. W mojej ocenie uwstecznił się w niektórych zachowaniach, nie uczy się nowych rzeczy. Dodam, że synek jest adoptowany miał 3 lata, jest nadruchliwy.
Byłam na rozmowie u Pani dyrektor, z prośbą o przeniesienie go do grupy równolatków, lub chociażby do grupy 4,5 latków. Zaznaczę, że synek urodził się w styczniu a w grupie są  dzieci (5), które urodziły się w listopadzie czy w grudniu - wynika z tego że są to dzieci prawie 3 lata młodsze od mojego synka.  Wtedy na rozmowie Pani dyrektor stwierdziła, że nie ma takiej możliwości, bo we wszystkich grupach jest komplet  dzieci. Wczoraj było zebranie w przedszkolu i Pani dyrektor poinformowała że nie przewiduje zmian grup, że pozostaną takie składy jakie są aktualnie.
Uważam to za niesprawiedliwe, bo w mojej ocenie on na tym sporo traci. Wiem że z jednej grupy odchodzi dziecko 6 letnie do szkoły.
I tu moje pytanie -czy zwracając się na piśmie do Pani dyrektor o przeniesienie syna do tej grupy, może ona go tam przenieść a jeśli nie to czy musi udzielić mi odpowiedzi na piśmie z argumentacją dlaczego nie możne on tam zostać przeniesiony i w jakim terminie powinnam dostać odpowiedź. Dodam, że synek chodzi do psychologa, od którego mam opinię, że powinien być w grupie równolatków, podobnie zresztą jak opinia z Poragni Pedagogoczno-Psychologicznej, w której jest jedno zdanie że syn powinien być w grupie najbardziej do siebie zbliżonej wiekowo.

squarasun

• Newbie
  • *
Odp: Przenienisenie dzicka do inneg grupy
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2017, 07:11:08 am »
Myślę, że dyrektorka powinna napisać Ci na piśmie, dlaczego podjęła taką a nie inną decyzję, ponieważ tak się poprawnie rozwiązuję sprawy.
Regeneracja wątroby jest bardzo ważna - http://regeneracja-watroby.pl/