Autor Wątek: Realizacja programu przez nauczyciela  (Przeczytany 1462 razy)

Andrzej

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 32
Realizacja programu przez nauczyciela
« dnia: Styczeń 05, 2017, 01:45:00 pm »
Mam nadzieję, ze ktoś poza adminami (czy na pewno adminowie przeglądają forum bo minął tydzień i cisza) i mną zagląda na to forum. Problem jest taki. 1 klasa gimnazjum, warszawa, klasa dwujęzyczna z angielskim. Nauczyciel j. angielskiego nie prowadzi lekcji z podręcznika. Ok 80% czasu poświęca na oglądanie filmów (nie wiadomo jakich), słuchanie piosenek. Gramatyka jest realizowana na lekcji w czasie tych 20% lekcji. Nie ma zadawanych żadnych prac domowych w celu wyćwiczenia z gramatyki i zweryfikowania czy i jak dzieci ją opanowały. Z ćwiczeń i podręcznika nie jest nic zadawane ani przerabiane, tylko pojedyncze strony i tematy, których jest może 10 (dosłownie!) Żeby było ciekawiej jest zapowiedziany test  który ma obejmować słówka z podręcznika z lekcji 1-3. Czyli co dzieci mają zakuć te słówka wyrwane z kontekstu? Czy się czepiam, czy Waszym zdanie też jest coś nie tak? Jak się do tego zabrać aby nauczyciel realizował jakiś zakres gramatyczny, zadawał prace domowe, sprawdzał je i weryfikował czy i jak dzieci opanowały dany zakres, uczył pisania. Oraz czy i jak sprawdzić co jest wpisywanie w dzienniku jako realizowany materiał. czy jako rodzić mamy do tego dostęp? Oczywiście chodzi o uzyskanie oficjalnej informacji na piśmie - chyba od Dyrektora. Czy są jakieś przepisy na które trzeba/można się powołać?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2017, 11:26:50 am wysłana przez Andrzej »

faleafter

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 1
  • http://leczenie-hemoroidow.net.pl/jakie-czopki-na-krwawiace-hemoroidy/
Odp: Realizacja programu przez nauczyciela
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 06, 2017, 01:38:21 pm »
Nauka opierana tylko na filmach nie jest żadną nauką. Oczywiście, filmy wspomagają uczenie ale to nie jest podstawowy filar skutecznej nauki języka :P Prace domowe, konwersacja z nauczycielem, odpowiadanie na pytania JEST NAJSKUTECZNIEJSZE. Najlepiej udaj się do dyrektora, aby zwrócił uwagę nauczycielowi.
Pozdrawiam.

Andrzej

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 32
Odp: Realizacja programu przez nauczyciela
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 06, 2017, 11:48:59 am »
witam,

wracam do tematu. szkoda ze nikt z adminów nie przekazał sprawy do Telefonu Szkolnego do odpowiedniego eksperta który by poradził co zrobić.  Sprawa się rozwija bo dziecko jest w kolejnej klasie. Nauczyciel, który w ubiegłym roku stosował taki program stosował go w całym roku i na początku obecnego. Obecnie jest na zwolnieniu lekarski mi zastępuje do dwóch nauczycieli. Każdy z nich realizuje teraz swój program. Jeden z kserówek. Drugi z podręcznika, który został zmieniony od września. Mam wrażenie ze nawet jeśli program w tej szkole jest to tylko na papierze a nauczyciele robią co uważają za słuszne. Problem w tym, że nie widać w tym żadnej logiki i tak na prawdę to każdy z nich robi co innego. Czy ktoś może poradzić czy i na jaki przepis prawny można się powołać w rozmowach / piśmie do dyrektora aby udostępnił program nauczania? Dotychczasowe rozmowy nic nie dały. Programu nie otrzymaliśmy. Według dyrektora nie ma takiej potrzeby i według nie program jest realizowany.