Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Rekrutacja do szkół / Odp: Pilne! chcemy zeby cala klasa I zostala jako I w przyszlym roku
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Hologremye dnia Wrzesień 04, 2017, 11:47:24 am »
I think it always has to be something good.
2
Rodzicielskie tematy różne / Odp: Zabawki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez hulahula dnia Sierpień 16, 2017, 08:58:47 am »
najpierw zastanów się czego twoje dziecko potrzebuje a później szukaj. Pamiętaj, że to co modne nie koniecznie może dobrze wpłynąć na rozwój dziecka
3
świętokrzyskie / Mały offtop poszukuje czegoś dobrego
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ovuqif dnia Lipiec 08, 2017, 10:04:53 am »
Skuteczny środek na mieśnie możecie polecić?
Jak na razie to chyba najlepszy somatodrol, dużo o nim tu czytałem, podobno skuteczny. Jakieś opinie?
4
Podstawa programowa, programy nauczania i podręczniki / Nowy program dla podstawówek
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mukin dnia Czerwiec 23, 2017, 01:02:29 pm »
Witajcie. Jestem ciekaw, jak oświata przygotuje się do wrześniowego przekształcenia gimnazjów w podstawówki. Pewnie będzie wielki sajgon.
5
Warunki w szkołach, przedszkolach, bezpieczeństwo / Odp: informacja o miejscu pobytu ucznia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez saiba dnia Czerwiec 19, 2017, 07:18:54 am »
Jeżeli uczeń jest niepełnoletni to rodzice powinni być informowani moim zdaniem. Zawsze otrzymuje się informacje i zgody.
6
Warunki w szkołach, przedszkolach, bezpieczeństwo / Na co zwracać uwagę
« Ostatnia wiadomość wysłana przez gokogi dnia Czerwiec 08, 2017, 08:10:33 am »
Witam. Na co najbardziej zwracać uwagę podczas rekrutacji do przedszkola? Czystość w budynku, wyposażenie?
7
Warunki w szkołach, przedszkolach, bezpieczeństwo / informacja o miejscu pobytu ucznia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Helena dnia Czerwiec 06, 2017, 01:05:21 pm »
Dzień dobry,
proszę o informację, czy szkoła średnia nie musi rodziców informować , gdzie przebywa niepełnoletni, jeśli organizuje jakieś zajęcia poza szkołą ( np. w innym mieście)?
Dotychczas spotkałam się z praktyką w szkołach podstawowych i gimnazjach,że nauczyciel lub wychowawca wysyłał takie wiadomości przez dziennik elektroniczny.
W szkole średniej takie informacje przekazywane są ustnie wyłącznie uczniom. Czy takie postępowanie jest prawidłowe?
8
Rekrutacja do szkół / Rekrutacja na rok 17/18
« Ostatnia wiadomość wysłana przez riai dnia Czerwiec 02, 2017, 12:58:21 pm »
Witam serdecznie. Kiedy rozpocznie się rekrutacja do przedszkoli na następny rok szkolny? Może mam jakieś szanse zapisać swojego synka :)
9
Myślę, że dyrektorka powinna napisać Ci na piśmie, dlaczego podjęła taką a nie inną decyzję, ponieważ tak się poprawnie rozwiązuję sprawy.
10
Rekrutacja do przedszkoli i zerówek szkolnych - przepisy, możliwości działania / Przenienisenie dzicka do inneg grupy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Migotka1414 dnia Kwiecień 27, 2017, 10:06:57 am »
Dzień dobry
Syn uczęszcza do przedszkola 2 rok. W pierwszym roku, jako 4-latek, był  w grupie 4, 5, i 6 latków (6 latki to były dzieci odroczone od obowiązku szkolnego - 9 dzieci). Jak wyjaśniła nam Pani dyrektor nie było innej możliwości stworzenia grupy, dlatego jest taka różnica w wieku dzieci w grupie. Było to dla mnie zrozumiałe, bo skoro na całe przedszkole (7grup) pozostało dziewięciu 6 latków to zasadne było umieszczenie ich w jednej grupie.
W tym roku szkolnym we wrześniu okazało się, że dzieci 6 letnie (zeszłoroczne 5 latki) przeszły do innej grupy, aby miały możliwość odpowiedniego przygotowania do szkoły. jak wiadomo 7 latki poszły do szkoły. Z dzieci które zostały, czyli 5 latków (11 dzieci) został utworzona grupa do której dołączyły dzieci idące po raz pierwszy do przedszkola w wielu 3 i 4 lat. Dzieci 5 letnie nie umiały poradzić sobie emocjonalnie, w szczególności mój synek, który nigdy nie przepadał się za młodszymi dziećmi. Pojawiły sie w przedszkolu problemy wychowawcze - neguje wszystko co mówi nauczyciel czy pomoc, ogólnie jest na nie, nie bawi się, nie akceptuje młodszych dzieci.  Teraz jest lepiej, choć nadal nie akceptuje młodszych dzieci. W mojej ocenie uwstecznił się w niektórych zachowaniach, nie uczy się nowych rzeczy. Dodam, że synek jest adoptowany miał 3 lata, jest nadruchliwy.
Byłam na rozmowie u Pani dyrektor, z prośbą o przeniesienie go do grupy równolatków, lub chociażby do grupy 4,5 latków. Zaznaczę, że synek urodził się w styczniu a w grupie są  dzieci (5), które urodziły się w listopadzie czy w grudniu - wynika z tego że są to dzieci prawie 3 lata młodsze od mojego synka.  Wtedy na rozmowie Pani dyrektor stwierdziła, że nie ma takiej możliwości, bo we wszystkich grupach jest komplet  dzieci. Wczoraj było zebranie w przedszkolu i Pani dyrektor poinformowała że nie przewiduje zmian grup, że pozostaną takie składy jakie są aktualnie.
Uważam to za niesprawiedliwe, bo w mojej ocenie on na tym sporo traci. Wiem że z jednej grupy odchodzi dziecko 6 letnie do szkoły.
I tu moje pytanie -czy zwracając się na piśmie do Pani dyrektor o przeniesienie syna do tej grupy, może ona go tam przenieść a jeśli nie to czy musi udzielić mi odpowiedzi na piśmie z argumentacją dlaczego nie możne on tam zostać przeniesiony i w jakim terminie powinnam dostać odpowiedź. Dodam, że synek chodzi do psychologa, od którego mam opinię, że powinien być w grupie równolatków, podobnie zresztą jak opinia z Poragni Pedagogoczno-Psychologicznej, w której jest jedno zdanie że syn powinien być w grupie najbardziej do siebie zbliżonej wiekowo.
Strony: [1] 2 3 ... 10